Michiru is a secundário character from Air known for quadril / depois do quadril vermelho hair and amarelo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 49 |
|---|---|
| Nome | Michiru |
| Outros Nomes | みちる |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Air |
| Tipo de Mídia | romance visual |
| Dublado Por | Serena Varghese, Serena Varghese-Gonzalez, Serena Beth Varghese |
| Dublado Por | Yukari Tamura, 田村ゆかり, たむら ゆかり |
| Tags | cheek curls, twintails |
| Personalidade | |
| Height | 145cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 72cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Michiru
Perfil
Michiru is a character from Air.
They have been indexed as Feminino Criança with Amarelo eyes and Vermelho hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Criança | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Animekid78 joined |

Facebook 
Air (Anime)
Air