Mihono Yagami is a personagem principal character from Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai known for até o peito loiro / amarelo hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74652 |
|---|---|
| Nome | Mihono Yagami |
| Outros Nomes | 八神 美穂乃 (やがみ みほの) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Keiko Kobayashi, 小林桂子, こばやし けいこ |
| Tags | school uniform, knee highs |
| Personalidade | |
| Birthday | April 14 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 160cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mihono Yagami
Perfil
Mihono Yagami is a character from Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Zona joined |

Facebook 
Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai