Ringo Suzumiya appears in Princess Witches as a personagem principal character with até os ombros rosa hair and amarelo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 803 |
|---|---|
| Nome | Ringo Suzumiya |
| Outros Nomes | 雀宮 林檎(すずみや りんご) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Princess Witches |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Rie Kanda, 神田理江, かんだ りえ |
| Tags | sneakers, school uniform, ponytail, hair ribbon, hair intakes, bow, gloves |
| Personalidade | |
| Height | 157.5cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82.5cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ringo Suzumiya
Perfil
Ringo Suzumiya is a character from Princess Witches.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Rosa hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Princess Witches