|
☰ Links
|
|
| ID | 100555 |
|---|---|
| Nome | Yuuhi Kurohime |
| Outros Nomes | 黒姫 結灯 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Amakano 2 |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ikumi Hasegawa, 長谷川育美, はせがわ いくみ |
| Tags | school uniform, sailor collar, tie, knee highs, ponytail, hair ribbon |
| Personalidade | |
| Birthday | January 15 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| School Year | 2 |
| Height | 158cm |
| Bust | 87cm |
| Cup Size | F |
| Waist | 57cm |
| Hips | 86cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuhi Kurohime
Perfil
Anime girl Yuuhi Kurohime is a character from Amakano 2.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Castanho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Amakano 2