|
☰ Links
|
|
| ID | 102500 |
|---|---|
| Nome | Madoka Higuchi |
| Outros Nomes | 樋口円香 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Shiny Colors |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Rio Tsuchiya, 土屋李央 , |
| Tags | hoodie, tights, hairclip, mole, skirt, pantyhose |
| Personalidade | |
| Birthday | October 27 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Age | 17 |
| Height | 159cm |
| Weight | 47kg |
| Blood Type | B |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Hometown | Tokyo |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Madoka Higuchi
Perfil
Anime girl Madoka Higuchi is a character from The Idolmaster: Shiny Colors.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Shiny Colors (2018)
The Idolmaster Shiny Colors: Song for Prism (2023)
Quotes | Add
Frases | View All
“ No, stay away from me── Goodbye ”
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
| Waifuhunter88 | Mar 2, 2024 |
|---|---|
| My love | |
Kawaii or NOT?!
| lushxrii joined |
15
26
Facebook 