|
☰ Links
|
|
| ID | 105261 |
|---|---|
| Nome | Marino Kisara |
| Outros Nomes | キサラ・マリーノ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Yami to Hikari no Sanctuary |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuri Takamura, 高村優里, たかむら ゆり |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | May 6 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marino Kisara
Perfil
Anime girl Marino Kisara is a character from Yami to Hikari no Sanctuary.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
Yami to Hikari no Sanctuary
SilverWolfKing rated