|
☰ Links
|
|
| ID | 112153 |
|---|---|
| Nome | Eros Strobel |
| Outros Nomes | エロース=ストローベル |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Arisa Hirano, 平野有紗, ひらの ありさ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 154cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eros Strobel
Perfil
Anime girl Eros Strobel is a character from Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Turquesa eyes and Azul hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~
SK071 faved
SilverWolfKing rated