|
☰ Links
|
|
| ID | 112154 |
|---|---|
| Nome | Melusine Dragonette |
| Outros Nomes | メリュジーヌ=ドラゴネット, Merry |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yui Hibari, 雲雀 ゆい, ひばりゆい |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 165cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Melusine Dragonette
Perfil
Anime girl Melusine Dragonette is a character from Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Vermelho hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SK071 rated Great Teacher Onizuka ★★★★★
|
SK071 faved Great Teacher Onizuka
|

Facebook 
Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~
SK071 rated