☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 112226 |
|---|---|
| Nome | Koyori Ueno |
| Outros Nomes | 上野こより |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Sayonara o Oshiete ~Comment te Dire Adieu~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Michi Tanaka, 田中美智, たなか みち |
| Tags | school uniform, hair ribbons |
| Personalidade | |
| Height | 156cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Koyori Ueno
Perfil
Anime girl Koyori Ueno is a character from Sayonara o Oshiete ~Comment te Dire Adieu~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Rosa hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 

Sayonara o Oshiete ~Comment te Dire Adieu~