Itsuki is a personagem principal character from Transforming Girls known for até a cintura azul hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 121938 |
|---|---|
| Nome | Itsuki |
| Outros Nomes | 衣月 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Transforming Girls |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Tags | school uniform, blunt bangs, mole, thighhighs, hime cut |
| Personalidade | |
| Birthday | July 5 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 163cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Itsuki
Perfil
Itsuki is a character from Transforming Girls.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
1
Facebook 
Transforming Girls