|
☰ Links
|
|
| ID | 123442 |
|---|---|
| Nome | Marchidiel |
| Outros Nomes | マキディエル |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Djibril The Angels Of Cyberspace |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | thighhighs, ribbon, garter belt, cleavage, frills, opera gloves, halo |
| Personalidade | |
| Height | 163cm |
| Bust | 97cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 89cm |
| Likes | Ice cream |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marchidiel
Perfil
Anime girl Marchidiel is a character from Djibril The Angels Of Cyberspace.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Rosa hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ Even with a two dimensional partner, if it's love then MarchiMarchi will cheer you on♪ ”
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| SkyRazor_ShadowPaw joined |

Facebook 
Djibril The Devil Angel (Series)
Djibril The Angels Of Cyberspace