|
☰ Links
|
|
| ID | 134086 |
|---|---|
| Nome | Maharaja |
| Outros Nomes | マハラジャ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Megami Paradise |
| Tipo de Mídia | ova |
| Dublado Por | Yuuko Kobayashi, 小林優子, こばやし ゆうこ |
| Tags | curly hair, necklace, lipstick |
| Personalidade | |
| Birthday | October 30 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 173cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 93cm |
| Blood Type | O |
| Age | 20 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maharaja
Perfil
Anime girl Maharaja is a character from Megami Paradise.
They have been indexed as Feminino Adulto with Verde eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|

Facebook 
Megami Paradise
artmaster rated