|
☰ Links
|
|
| ID | 23460 |
|---|---|
| Nome | White Heart |
| Outros Nomes | ホワイトハート |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Wendee Lee, , |
| Dublado Por | Kana Asumi, 阿澄佳奈, あすみ かな |
| Tags | symbol in eyes, ahoge, mechsuit |
| Personalidade | |
| Height | 146cm |
| Weight | 37kg |
| Bust | 73cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
White Heart
Perfil
Anime girl White Heart is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Azul hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | (Imortal) |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
HDD form of Blanc
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 2 | Add
|
0 likes
We hereby swear to overcome the past and create a world filled with hope. |
|
0 likes
It sure pisses me off that you got to hog the spotlight. |


Facebook
Play Voice Sample
