See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 39204 |
|---|---|
| Nome | Juliet Honda Jena |
| Outros Nomes | イエナ・本田・ジュリエット (いえな・ほんだ・じゅりえっと) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Madonna ~Kanjuku Body Collection~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Tags | necklace, belt, midriff, shorts, odango |
| Personalidade | |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Juliet Honda Jena
Perfil
Anime girl Juliet Honda Jena is a character from Madonna ~Kanjuku Body Collection~.
They have been indexed as Feminino Adulto with Verde eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| s119hellsangel joined |
| fsdfsdfsdfs joined |
7
6
Facebook 
Madonna ~Kanjuku Body Collection~