☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 48135 |
|---|---|
| Nome | Sora Kuonji |
| Outros Nomes | 久遠寺 澄空 (くおんじ そら) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | 1/2 summer |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Mai Kadowaki, 門脇舞以, かどわき まい |
| Tags | beret, hinnyuu, stockings, plaid, tie, school uniform, hair ribbons, twintails |
| Personalidade | |
| Height | 145cm |
| Personality | Naive, Refined |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sora Kuonji
Perfil
Anime girl Sora Kuonji is a character from 1/2 summer.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Roxo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 

1/2 summer