|
☰ Links
|
|
| ID | 48310 |
|---|---|
| Nome | Minamo Ootori |
| Outros Nomes | 鳳 みなも (おおとり みなも) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Oppai Gakuen Marching Band Bu! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Hatsumi Takada, 高田初美, たかだ はつみ |
| Tags | baton, hat, uniform, jewel, feather, stockings, boots, gloves, hairbow, turtleneck |
| Personalidade | |
| Bust | 98cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minamo Ootori
Perfil
Anime girl Minamo Ootori is a character from Oppai Gakuen Marching Band Bu!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Dimension Totsu Lovers!!
|

Facebook 
Oppai Gakuen Marching Band Bu!
SKyongmania faved