|
☰ Links
|
|
| ID | 65914 |
|---|---|
| Nome | Mea Fujigasaki |
| Outros Nomes | 藤ヶ崎 芽愛 (ふじがさき めあ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Hatsumi Takada, 高田初美, たかだ はつみ |
| Tags | chibi, pumps, tights, school uniform, bow |
| Personalidade | |
| Height | 163cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | August 2 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | AB |
| Favorite food | Whiskey bonbon |
| Dislikes | Celery |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mea Fujigasaki
Perfil
Anime girl Mea Fujigasaki is a character from Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sora Tobu Hitsuji to Manatsu no Hana -When Girls Wish Upon A Star-