|
☰ Links
|
|
| ID | 69513 |
|---|---|
| Nome | Misaki Tobisawa |
| Outros Nomes | 鳶沢 みさき (とびさわ みさき) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Beyond the sky, into the firmament. |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Azumi Asakura, 浅倉杏美, あさくら あずみ |
| Tags | knee highs, school uniform, neckerchief, hair ribbon |
| Personalidade | |
| Height | 165cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Birthday | April 16 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Misaki Tobisawa
Perfil
Anime girl Misaki Tobisawa is a character from Beyond the sky, into the firmament..
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Preto hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| LuckyRandom joined |

Facebook 
Beyond the sky, into the firmament.
Four Rhythm Across the Blue