See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 70888 |
|---|---|
| Nome | Yayoi Takatsuki |
| Outros Nomes | 高槻やよい (たかつき やよい) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster (game) |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Mayako Nigo, 仁後真耶子, にご まやこ |
| Tags | shorts, midriff, blunt bangs, twintails, curly hair, star |
| Personalidade | |
| Age | 13 |
| Height | 145cm |
| Weight | 37kg |
| Birthday | March 25 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | O |
| Bust | 72cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
| Hobbies | Othello, Baseball, Gardening |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yayoi Takatsuki
Perfil
Anime girl Yayoi Takatsuki is a character from The Idolmaster (game).
They have been indexed as Feminino Adolescente with Turquesa eyes and Laranja hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster (game) (2007)
The Idolmaster: Live for You! (2008)
The Idolmaster SP (2009)
The Idolmaster 2 (2011)
The Idolmaster (2011)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Shiny Festa (2012)
Puchimas! Petit Idolmaster (2013)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
The Idolmaster One for All (2014)
THE iDOLMASTER Platinum Stars (2016)
THE iDOLMASTER: Stella Stage (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |

Facebook 