|
☰ Links
|
|
| ID | 71422 |
|---|---|
| Nome | Shion Kuroki |
| Outros Nomes | 黒木 シオン, くろき しおん |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuu Iino, 飯野ユウ, いいの ユウ |
| Tags | midriff, hair ribbons, twintails, hat |
| Personalidade | |
| Height | 164cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | May 6 |
| Sign | Taurus ♉ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shion Kuroki
Perfil
Anime girl Shion Kuroki is a character from Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Cinza hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z
SK071 faved
SilverWolfKing rated