☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 75372 |
|---|---|
| Nome | Tsubasa Ibuki |
| Outros Nomes | 伊吹翼 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Machico, マチコ, まちこ |
| Tags | idol, ahoge |
| Personalidade | |
| Age | 14 |
| Birthday | July 30 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 158cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsubasa Ibuki
Perfil
Anime girl Tsubasa Ibuki is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Castanho hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
The Idolmaster Tours (2025)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
Elias rated Chitose Is in the Ramune Bottle ★★★★★
|
| monkedfluffy joined |
1 
Facebook 

Elias rated