|
☰ Links
|
|
| ID | 76975 |
|---|---|
| Nome | Hinata Aoi |
| Outros Nomes | 蒼井 雛多 (あおい ひなた) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Gin'iro, Haruka |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Megumi Toda, 戸田めぐみ, とだ めぐみ |
| Tags | school uniform, knee highs, bow |
| Personalidade | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 158cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinata Aoi
Perfil
Anime girl Hinata Aoi is a character from Gin'iro, Haruka.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Laranja hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| fsdfsdfsdfs joined |

Facebook 
Gin'iro, Haruka