|
☰ Links
|
|
| ID | 83060 |
|---|---|
| Nome | Mizuki Jougasaki |
| Outros Nomes | i城ヶ崎 三月 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | P/A ~Potential Ability~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | March 22 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 176cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuki Jougasaki
Perfil
Anime girl Mizuki Jougasaki is a character from P/A ~Potential Ability~.
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Rosa hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Mimisara44 joined |
4
3
Facebook 
P/A ~Potential Ability~