☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 84366 |
|---|---|
| Nome | Sae Saezumi |
| Outros Nomes | 冴泉 紗英 (さえずみ さえ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Iinchou ☆ Paradise! ~Kaichou! Motto Tsuite Ikitaku Nacchau~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuu Miyamori, 宮森ゆう, みやもり ゆう |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 156cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sae Saezumi
Perfil
Anime girl Sae Saezumi is a character from Iinchou ☆ Paradise! ~Kaichou! Motto Tsuite Ikitaku Nacchau~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Azul hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Azureewvv joined |
SilverWolfKing rated Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A ★★★★
|

Facebook 

Iinchou ☆ Paradise! ~Kaichou! Motto Tsuite Ikitaku Nacchau~
SilverWolfKing rated