|
☰ Links
|
|
| ID | 88038 |
|---|---|
| Nome | Reimi Satsutani |
| Outros Nomes | 颯谷 麗海 (さつたに れいみ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Shimai Shokushu Netori Jingai no Kairaku de Ikikuruu Nihiki no Mesu no Monogatari |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 169cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Reimi Satsutani
Perfil
Anime girl Reimi Satsutani is a character from Shimai Shokushu Netori Jingai no Kairaku de Ikikuruu Nihiki no Mesu no Monogatari.
They have been indexed as Feminino Adulto with Castanho eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |

Facebook 
Shimai Shokushu Netori Jingai no Kairaku de Ikikuruu Nihiki no Mesu no Monogatari
Natsumimi rated