|
☰ Links
|
|
| ID | 91874 |
|---|---|
| Nome | Natsuha Arisugawa |
| Outros Nomes | 有栖川夏葉 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Shiny Colors |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Akiho Suzumoto, 涼本あきほ, すずもと あきほ |
| Tags | idol, ahoge, dress, jacket |
| Personalidade | |
| Age | 20 |
| Height | 168cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 85cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | B |
| Birthday | August 16 |
| Sign | Leo ♌ |
| Waist | 58cm |
| Hometown | Aichi |
| Hobbies | Training; stretching |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsuha Arisugawa
Perfil
Anime girl Natsuha Arisugawa is a character from The Idolmaster: Shiny Colors.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Laranja hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | (Adulto) |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Shiny Colors (2018)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Shiny Colors: Song for Prism (2023)
The Idolmaster Shiny Colors (Anime) (2024)
The Idolmaster Shiny Colors 2nd Season (2024)
Quotes | View all 2 | Add
|
1 likes
It's incredible! |
|
1 likes
I'm fired up! |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook
Play Voice Sample

SilverWolfKing rated