|
☰ Links
|
|
| ID | 91922 |
|---|---|
| Nome | Kirika Houshou |
| Outros Nomes | 報生 キリカ (ほうしょう きりか), Kyriel |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Beat Valkyrie Ixseal |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Maya Suzuya, 鈴谷 まや, すずや まや |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kirika Houshou
Perfil
Anime girl Kirika Houshou is a character from Beat Valkyrie Ixseal.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Vermelho hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
12
Facebook 
Beat Valkyrie Ixseal
SKyongmania faved