☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 93011 |
|---|---|
| Nome | Izumi Asagi |
| Outros Nomes | 浅木 泉水 |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | Pastel Memories |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Hiyori Nitta, 新田ひより, にった ひより |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | March 5 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Izumi Asagi
Perfil
Anime girl Izumi Asagi is a character from Pastel Memories.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Rosa hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Pastel Memories
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tamsy_Blossom joined |

Facebook 

Pastel Memories