|
☰ Links
|
|
| ID | 9303 |
|---|---|
| Nome | Misuzu Kusakabe |
| Outros Nomes | 草壁 美鈴(くさかべ みすず) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuu Asakawa, 浅川悠, あさかわ ゆう |
| Tags | hair ribbon, ponytail, hair loop, boots, school uniform |
| Personalidade | |
| Birthday | September 23 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 169cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misuzu Kusakabe
Perfil
Anime girl Misuzu Kusakabe is a character from 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Vermelho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- (2008)
11eyes (Series) (2008)
11eyes CrossOver (2009)
11eyes (2009)
11eyes -Resona Forma- (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
12

Facebook 