|
☰ Links
|
|
| ID | 93485 |
|---|---|
| Nome | Rein Sakura |
| Outros Nomes | 佐倉 雨音(さくら れいん) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | See you at other side of the moon |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 148cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rein Sakura
Perfil
Anime girl Rein Sakura is a character from See you at other side of the moon.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island ★★★★★
|
SKyongmania faved One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island
|
Elias rated Apocalypse Hotel ★★★★★
|
Elias faved Apocalypse Hotel
|

Facebook 
See you at other side of the moon
SKyongmania rated
Elias rated