|
☰ Links
|
|
| ID | 97777 |
|---|---|
| Nome | Sumire Ayazaki |
| Outros Nomes | 彩咲 すみれ |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Melty Moment |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | school uniform, ribbon tie, ahoge, blazer, stockings, cardigan |
| Personalidade | |
| Height | 152cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sumire Ayazaki
Perfil
Anime girl Sumire Ayazaki is a character from Melty Moment.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Bordô hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Bordô | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Dazai joined |

Facebook 