|
☰ Links
|
|
| ID | 97916 |
|---|---|
| Nome | Nanoka Doujou |
| Outros Nomes | 銅襄 菜乃花 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Hime to Otome no Yakimochi Love |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | May 23 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 159cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanoka Doujou
Perfil
Anime girl Nanoka Doujou is a character from Hime to Otome no Yakimochi Love.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Turquesa eyes and Rosa hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Hime to Otome no Yakimochi Love