☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 97995 |
|---|---|
| Nome | Hiyoko Aiuchi |
| Outros Nomes | 愛内 陽良子 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Hana Hime * Absolute! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Emi Nitta, 新田恵海, にった えみ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | July 5 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 156cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hiyoko Aiuchi
Perfil
Anime girl Hiyoko Aiuchi is a character from Hana Hime * Absolute!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Laranja hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| ppeople joined |
| geer1643 joined |

Facebook 

Hana Hime * Absolute!