|
☰ Links
|
|
| ID | 98244 |
|---|---|
| Nome | Teru Hoshikawa |
| Outros Nomes | 星川 照 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Maho x Roba -Witches Spiritual Home- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Tsubasa Himenogi, 姫乃木つばさ, ひめのぎ つばさ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 153cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Teru Hoshikawa
Perfil
Anime girl Teru Hoshikawa is a character from Maho x Roba -Witches Spiritual Home-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Maho x Roba -Witches Spiritual Home-