|
☰ Links
|
|
| ID | 98357 |
|---|---|
| Nome | Misaki Amano |
| Outros Nomes | 天野 美咲 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Kimi to Tsunagaru Koi Flag |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Kanae Iwasaki, 岩崎可苗, いわさき か なえ |
| Tags | school uniform |
| Personalidade | |
| Birthday | March 21 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 161cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misaki Amano
Perfil
Anime girl Misaki Amano is a character from Kimi to Tsunagaru Koi Flag.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Vermelho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ Jeez, I'm keeping an eye on you, you know...... Pervert...... ”

Facebook 
Kimi to Tsunagaru Koi Flag