Kaname Wakisaka is a não classificado character from How to Make a Pop Voice Actress known for até o peito preto hair and cinza eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98938 |
|---|---|
| Nome | Kaname Wakisaka |
| Outros Nomes | 脇坂 かなめ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ikumi Nakagami, 仲上郁美 , なかがみ いくみ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 164cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaname Wakisaka
Perfil
Kaname Wakisaka is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as Feminino Adulto with Cinza eyes and Preto hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress
SKyongmania faved