Eil Koimi appears in Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i. as one of the main characters with very long 粉红色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109936 |
|---|---|
| Name | Eil Koimi |
| Other Names | 恋見 エイル |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i. |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuri Yamaoka, 山岡ゆり, やまおか ゆり |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 18 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 159cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eil Koimi
Profile
Eil Koimi is a character from Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i..
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 粉红色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece (Series) ★★★★
|

Facebook 
Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i.
SKyongmania rated