|
☰ Links
|
|
| ID | 51 |
|---|---|
| Name | Misuzu Kamio |
| Other Names | 神尾 観鈴, かみお みすず |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Air |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Tomoko Kawakami, 川上とも子, かわかみ ともこ |
| Voiced By | Mónica Rial, , |
| Tags | necklace, school uniform, cross, ponytail, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | July 23 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 159cm |
| Weight | 46kg |
| Personality | Energetic, Friendly, Kind |
| Blood Type | O |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
16 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
48 Character of the Month nominations |
|
Misuzu Kamio
Profile
Anime girl Misuzu Kamio is a character from Air.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐腰 | (Hip / Past Hip) |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Niece of Haruko Kamio
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated Kill Blue ★★★★★
|
Elias faved Kill Blue
|
3438
83
55
82
Facebook 
Air (Anime)
Air
Elias rated