Anna Yashima is an unsorted character from Refrain Moon known for very long 金发 hair and 蓝色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 1170 |
|---|---|
| Name | Anna Yashima |
| Other Names | 八島 杏奈, やしま あんな |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Refrain Moon |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuka Inokuchi, 猪口有佳, いのくち ゆか |
| Tags | twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | October 30 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anna Yashima
Profile
Anna Yashima is a character from Refrain Moon.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dovah joined |
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Refrain Moon