☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 13449 |
|---|---|
| Name | Chizuru Naba |
| Other Names | 那波 千鶴, Chizu-nee |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Misa Kobayashi, 小林美佐, こばやし みさ |
| Tags | knee highs, plaid, tie, school uniform, cheek curls, hair intakes, mole, curly hair, vest |
| Personality | |
| EN Voice Actor | Amy Rosenthal |
| Birthday | January 29 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | A |
| Height | 172cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chizuru Naba
Profile
Anime girl Chizuru Naba is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 红色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | (红色) |
| 头发颜色 | 红色 | (棕色) |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Roommate of Natsumi Murakami
Roommate of Ayaka Yukihiro
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
60 
Facebook 

Negima! Magister Negi Magi