|
☰ Links
|
|
| ID | 13449 |
|---|---|
| Name | Chizuru Naba |
| Other Names | 那波 千鶴, Chizu-nee |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Misa Kobayashi, 小林美佐, こばやし みさ |
| Tags | knee highs, plaid, tie, school uniform, cheek curls, hair intakes, mole, curly hair, vest |
| Personality | |
| EN Voice Actor | Amy Rosenthal |
| Birthday | January 29 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | A |
| Height | 172cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chizuru Naba
Profile
Anime girl Chizuru Naba is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 红色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | (红色) |
| 头发颜色 | 红色 | (棕色) |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Roommate of Natsumi Murakami
Roommate of Ayaka Yukihiro
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
60 
Facebook 
Negima! Magister Negi Magi
Natsumimi rated