One of the notable characters from WANNABE→CREATORS 2, Sakuya Ryuzenji is recognized for very long 綠色 hair and 綠色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 144371 |
|---|---|
| Name | Sakuya Ryuzenji |
| Other Names | 龍禅寺 咲耶 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | WANNABE→CREATORS 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsuka Hano, 波野夏花, はの なつか |
| Tags | ponytail |
| Personality | |
| Bust | 120cm |
| Waist | 65cm |
| Hips | 97cm |
| Height | 175cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakuya Ryuzenji
Profile
Sakuya Ryuzenji is a character from WANNABE→CREATORS 2.
They have been indexed as 女性 青少年 with 綠色 eyes and 綠色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 綠色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece (Series) ★★★★
|
3
54
9
74
Facebook 
SKyongmania rated