Anon Yukinomiya appears in Sakigake Generation! as one of the main characters with 齐腰 粉红色 hair and 綠色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 16097 |
|---|---|
| Name | Anon Yukinomiya |
| Other Names | 雪之宮 杏音 (ゆきのみや あのん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakigake Generation! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | school uniform, ahoge, stockings, sneakers, katana |
| Personality | |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | O |
| Height | 158cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anon Yukinomiya
Profile
Anon Yukinomiya is a character from Sakigake Generation!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 綠色 eyes and 粉红色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ggnoobg joined |

Facebook 
Sakigake Generation!