☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 17574 |
|---|---|
| Name | Honomi Mazaki |
| Other Names | 真崎 ほのみ(まさき ほのみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mari Oda, 緒田マリ, おだ マリ |
| Tags | tie, star, bun, braid, school uniform, dancer, halo braid, ballerina |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 103cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honomi Mazaki
Profile
Anime girl Honomi Mazaki is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 蓝色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | (Hair Up / Indeterminate) |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Aki Katase
Friend of Reika Ryuugasaki
Friend of Suzuka Nagai
Friend of Ayami Shinjou
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Segumegu joined |
1

Facebook 

Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)