|
☰ Links
|
|
| ID | 17574 |
|---|---|
| Name | Honomi Mazaki |
| Other Names | 真崎 ほのみ(まさき ほのみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mari Oda, 緒田マリ, おだ マリ |
| Tags | tie, star, bun, braid, school uniform, dancer, halo braid, ballerina |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 103cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honomi Mazaki
Profile
Anime girl Honomi Mazaki is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 蓝色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | (Hair Up / Indeterminate) |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Aki Katase
Friend of Reika Ryuugasaki
Friend of Suzuka Nagai
Friend of Ayami Shinjou
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
1

Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)