Run Elsie Jewelria appears in To Love-Ru- Trouble as an unsorted character with 齐胸 蓝色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20915 |
|---|---|
| Name | Run Elsie Jewelria |
| Other Names | ルン・エルシ・ジュエリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Fuyuka Oura, 大浦冬華, おおうら ふゆか |
| Tags | vest, split personality, bow, plaid, school uniform, twin ahoge |
| Personality | |
| Birthday | February 28 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 158cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Run Elsie Jewelria
Profile
Run Elsie Jewelria is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 蓝色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
In love with Rito Yuuki
Sister of Ren Elsie Jewelria
Appears as | Edit Assignments
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from To Love-Ru- Trouble
Kawaii or NOT?!
| LadyDB joined |
1
3
Facebook 