Ren Elsie Jewelria appears in To Love-Ru- Trouble as an unsorted character with 齐耳 白色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20906 |
|---|---|
| Name | Ren Elsie Jewelria |
| Other Names | レン・エルシ・ジュエリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Fuyuka Oura, 大浦冬華, おおうら ふゆか |
| Tags | split personality, t-shirt, shirt, multicolour hair |
| Personality | |
| Birthday | February 28 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 168cm |
| Weight | 65kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Ren Elsie Jewelria
Profile
Ren Elsie Jewelria is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as 男性 青少年 with 紫色 eyes and 白色 hair that is 齐耳 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 男性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 白色 | |
| 头发长度 | 齐耳 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
In love with Lala Satalin Deviluke
Brother of Run Elsie Jewelria
Appears as | Edit Assignments
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 