Pochiko is an unsorted character from Puni Puni Handmaid known for 齐肩 金发 hair, 綠色 eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 432 |
|---|---|
| Name | Pochiko |
| Other Names | ぽち子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Puni Puni Handmaid |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | tail, dress, collar, bow, dog ears |
| Personality | |
| Birthday | September 21 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 139.4cm |
| Weight | 31.2kg |
| Bust | 64.5cm |
| Waist | 53.5cm |
| Hip | 68.5cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Pochiko
Profile
Pochiko is a character from Puni Puni Handmaid.
They have been indexed as 女性 孩子 with 綠色 eyes and 金发 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 金发 | (橙色) |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 孩子 | (青少年) |
| 猫耳 | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Zona joined |

Facebook 
Puni Puni Handmaid