Himeria la Turion Himeriel is one of the main characters from Secret Union ~We are in the Springtime of Life!~ known for very long 金发 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72382 |
|---|---|
| Name | Himeria la Turion Himeriel |
| Other Names | ヒメリア=ラ=トゥリオン=ヒメリエール |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Secret Union ~We are in the Springtime of Life!~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nozomi Yamamoto, 山本希望, やまもと のぞみ |
| Tags | braids, princess |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Birthday | June 22 |
| Sign | Cancer ♋ |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Himeria la Turion Himeriel
Profile
Himeria la Turion Himeriel is a character from Secret Union ~We are in the Springtime of Life!~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Alienx86 joined |
| yuyuan58 joined |

Facebook 
Secret Union ~We are in the Springtime of Life!~