☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 74077 |
|---|---|
| Name | Manako |
| Other Names | マナコ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Momo Asakura, 麻倉もも, あさくら もも |
| Tags | cyclops, sniper, one eye |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Weight | 33kg |
| Bust | 73cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 75cm |
| Birthday | September 19 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Race | Cyclops |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Manako
Profile
Anime girl Manako is a character from Monster Musume.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 紫色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Teammate of Doppel
Teammate of Tionishia
Teammate of Zombina
Employee of Kuroko Sumisu
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 15 | Add
|
0 likes
Just as planned, |
|
0 likes
What should I do?! |
|
0 likes
And this rifle is so heavy, too. |
|
0 likes
Did I really need to be two kilometers away, though? |
|
0 likes
Finally done. |
|
0 likes
they're all by the window. |
|
0 likes
She dodged my shot! |
|
0 likes
My arms would fall off. |
|
0 likes
Were they just being mean? |
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Monster Musume
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 
Play Voice Sample
Monster Musume
Everyday Life with Monster Girls Online
